איך בוחרים את המתנה המושלמת לעובדים -
האתר בטעינה...
תפריט

למרות הפתגם המפורסם על הקשר בין חיים ומתנות, בואו נודה- כולנו אוהבים לקבל מתנות. מתנות, כשהן ניתנות כמובן מהלב ומתוך הערכה, נותנות לאדם להרגיש רצוי, אהוב, מוערך. במיוחד כשמדובר על מתנות הניתנות ממקום עבודה, הדבר גורם לנו להרגיש טוב ושיש שכר לעמלנו. מתנות שניתנות לרגל חג, יום הולדת או כאות הערכה על הישג מסויים מעלות מאוד את המוטיבציה אצל העובדים ונותנות את התחושה שכדאי להשקיע ולעשות מאמץ כי מקום העבודה מעריך זאת וגם מתגמל. כדי שאפקט המתנות  יהיה חזק , כדאי למקום העבודה להשקיע ולתכנן מראש.

מה התקציב למתנות?

על מנת להעניק מתנות לעובדים בצורה נכונה  חשוב קודם כל להחליט מהו התקציב העומד לרשותכם. עשו את החישוב מראש ולפני בדיקת מתנות אופציונליות כדי לדעת מהו הסכום הכולל שאתם יכולים להקצות למטרה זו. זוהי אמנם מטרה חשובה אך כדאי שלא תמוטט אתכם כלכלית. לאחר שהבנתם מה הסכום הכולל שעומד לרשותכם החליטו האם מדובר על אותה מתנה או אותן אפשרויות בחירה לכולם או שהמתנות ניתנות בהתאם לאחוזי משרה, ותק או קריטריונים אחרים.

להשתדל להציע לכל עובד את המתנה המתאימה לו

עובדים בחברה הם קבוצה הטרוגנית מאוד הכוללת אנשים בגילאים שונים, מצב משפחתי שונה ועוד. אמנם אי אפשר לתת לכל עובד מתנה אישית הקולעת בול לטעמו וצרכיו אך אפשר על פי פרמטרים מסוימים להתאים את המתנה לעובד. אם אלה עובדים בעלי משפחות ניתן להציע להם כרטיסים למופע או אטרקציה המיועדת לכל המשפחה. אם אלה צעירים ורווקים ניתן להציע להם מתנות שידברו יותר אליהם. אם אינכם עושים את המיון הזה מראש, עדיף לתת רשימה של מתנות שונות  ולתת לעובד לבחור את המתנה המועדפת עליו מאשר לקבוע עובדה מוחלטת ולתת מתנה מסוימת.

להראות שיש חשיבה מאחורי בחירת המתנה

המטרה העיקרית של מתנות במקום עבודה היא להראות לעובדים שהשקעתם מחשבה ותשומת לב בבחירת המתנות עבורם. לכן, השתדלו לחשוב קצת מחוץ לקופסה ולא ללכת על המתנה האוטומטית והבנאלית. אין ספק שסט מצעים או סט סירים הם מתנות שכבר מיצו את עצמן וכדאי לחשוב על מתנות מקוריות יותר שיתנו לעובדים תחושה כיפית. הציעו גם מתנות עם עיצוב מעניין או שמכוונות יותר לשימוש בשעות הפנאי. היום אנשים מקדישים יותר זמן לתחביבים או לספורט וישמחו לראות שגם מקום העבודה מעודד לכך.

אחת גדולה או שתיים קטנות?

אם לא מצאתם מתנה גדולה שהיא מקורית ומשמחת במיוחד אפשר ואולי אף כדאי ללכת על שתי מתנות קטנות. ניתן גם לתת לעובד לבחור בין מתנה אחת גדולה לבין שתיים קטנות. אפשר לשלב בין תו קניה בסכום מסויים איתו יוכל העובד לקנות כל מה שירצה ברשתות הרלוונטיות יחד עם מתנה קטנה נוספת. שילובים תמיד עובדים טוב ולרוב עדיפים על מתנה אחת גדולה שלא תמיד תקלע לטעם ולצרכי העובדים.

חזרה לעמוד פוסטים
חזרה למעלה
WhatsApp chat
בטעינה...